Przeglądarka, z której korzystasz ma wyłączoną obsługę JavaScript. Prosimy, włącz obsługę JavaScript, by ulepszyć wyświetalnie.

Jakie zalety mają wideodomofony IP?

Wybór rodzaju zabezpieczeń to jedna z pierwszych decyzji, jaką musimy podjąć, gdy decydujemy się na montaż wideodomofonu. W ofertach znajdziemy trzy dominujące rodzaje systemów: monitoring analogowy, hybrydowy i IP (Internet Protocol). Jakimi zaletami może pochwalić się ostatni z nich?

Wykorzystanie sieci internetowej do transmisji połączenia

Wybór wideodomofonów IP nie pociąga za sobą konieczności plątania się w licznych kablach i przewodach. Wiąże się to między innymi z szybszym montażem całego systemu, bowiem jedynym wymaganiem jest dostęp do sieci internetowej. Elementy systemu można również zamontować w miejscach, do których doprowadzenie kabli mogło by być problemem. Świetnie sprawdza się w na przykład w dużych kompleksach mieszkalnych. Monitoring cyfrowy można też integrować z systemem inteligenty dom.

Połączenie z innymi aplikacjami

Z systemem IP można połączyć się za pomocą różnych aplikacji i urządzeń elektronicznych, do których przekazywany jest sygnał cyfrowy. Dzięki temu podgląd z wideodomofonu możemy uzyskać o każdej porze i niemal z każdego miejsca na globie. To jednak nie wszystko. Bardziej zaawansowane rozwiązania umożliwiają również sterowanie podglądem kamery oraz zdalne zmienianie ustawień systemu. Możesz włączyć też powiadomienia o wykryciu włamania. Jeśli ktoś dzwoni do bramy, a Ciebie nie ma w domu, możesz podejrzeć kim jest ta osoba na swoim smartfonie albo tablecie.

Obraz wysokiej jakości

Co ważne, technologia IP nie tylko umożliwia natychmiastowy dostęp do podglądu z kamery – przesyłany do Ciebie obraz odznacza się przy tym bardzo dobrą jakością, dużo lepszą niż w przypadku rozwiązań analogowych. To chyba najważniejsza zaleta tej technologii – główna przewaga tej wideodomofonów nad tradycyjnymi domofonami polega przecież na możliwości wizualnej identyfikacji stojącej u drzwi osoby. Wysoka jakość obrazu jest tu więc kluczowa.

Chciałbyś skorzystać z zalet, jakie oferuje wideodomofon IP? Jeśli tak, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.Przygotujemy dla Ciebie projekt instalacji i doradzimy w wyborze najlepszych rozwiązań.